Zbritje për 7 & 8 Mars

Blej tani

status:

Playstation 5

PS5, i cili hap derën për përvojën e lojrave për t'u ndjerë në kulmin, vjen për të vendosur fronin në zemrat e lojtarëve. Modeli i ri i versionit PlayStation, i cili bën diferencën me dizajnin e tij modern dhe elegant, mahnit ata që e shohin me dizajnin e tij të thjeshtë dhe elegant. Konsola e lojës, e cila zbulon ndryshimin e saj me shumë aksesorë të rinj dhe veçori shtesë, hap derën për një përvojë krejt të re me opsione të tilla si mundësia e lojërave retrospektive. Me një pajisje inovative si kamera HD dhe kufje me valë, PS5 i ri ofron shumë veçori shtesë që ju lejojnë të ndani eksitimin e lojërave me përdoruesit e tjerë. PS5, i cili shquhet me dizajnin e tij të bardhë, forcon vendin e tij midis konzollave ikonike të botës së lojrave. Duke kombinuar një dizajn të thjeshtë dhe modern me një ndërfaqe të thjeshtë, PlayStation 5 mund të përmbushë të gjitha pritshmëritë e entuziastëve të teknologjisë. Me një procesor të fuqishëm si dhe cilësi superiore të imazhit, modeli i tastierës së lojës ofron performancë që i shtyn kufijtë e realizmit. Me PS5 që eliminon situatat e padëshiruara si ngrirja ose ngadalësimi, eksitimi i lojës rritet në mënyrë eksponenciale. PlayStation 5, i cili ka shumë opsione të ndryshme lidhjeje, mund të lidhet lehtësisht me të gjitha llojet e televizorëve, duke i dhënë eksitimit të lojës një dimension krejtësisht të ri në ekranin gjigant.

 

PlayStation 5 me specifika krejt të reja

I pajisur me një procesor 3,5 GHz, PS5 mbështet bërthamat 8x Zen 2 për performancë të nivelit të lartë edhe në lojërat me vlerat më të larta grafike. Duke ofruar 825 GB memorie të brendshme, tastiera e lojërave ofron lojëra të shkëlqyera në çdo kohë, kudo. PlayStation 5, i cili e çon shpejtësinë e ngarkimit në nivelin më të lartë falë mbështetjes SSD që ofron një vlerë jashtëzakonisht të lartë të shpejtësisë, ofron gjithashtu një përvojë inovative me harduerin e mbështetjes grafike. Konsola, e cila mbështet shpejtësinë 120 FPS dhe daljen 120 Hz, u jep fund situatave të padëshiruara si ngrirja njëherë e përgjithmonë dhe ofron përgjigje reale për pritshmëritë për sa i përket shpejtësisë. Me PS5 të pajisur me mbështetje të fuqishme ngjyrash, imazhet bëhen jashtëzakonisht realiste. PlayStation 8, i cili ka një nivel imazhi ultra të qartë 5K, bën një ndryshim me rezolucionin e tij 4320p.

Marka Sony, e cila ofron dy versione të veçanta të konsolës nën emrin PS5 Digital Edition dhe PS5 për vlerësimin e entuziastëve të teknologjisë, ofron mundësinë për përdorime të personalizuara. PS5 Digital Edition dallohet për mungesën e ndonjë hardueri disku ndërsa ofron një strukturë tërësisht dixhitale. Me konsolën e lojërave të markës Sony, në të cilën mund të identifikoheni me llogarinë tuaj personale të përdoruesit, është gjithashtu e mundur të ruani lojërat tuaja të preferuara në bibliotekë dhe të filloni të luani me disa klikime në çdo kohë. Modeli, i cili është gjithashtu i pajtueshëm me versionet e kaluara të PlayStation, arrin të kënaqë përdoruesit për sa i përket vazhdimësisë. Përveç kësaj, është e mundur të keni një përvojë krejt të re me lojërat ekzistuese me modelin inovativ të konsolës, i cili lejon disa përmirësime në lojërat retrospektive. PS5, i cili bën përshtypje me teknologjitë inovative, gjithashtu bën një ndryshim me harduerin e tij VR.

 

Dizajn mahnitës dhe ergonomik

PlayStation 5, i cili është i pajisur me shumë kontrollues wireless, zbulon gjithashtu ndryshimin e tij me veçoritë e paralajmërimit fizik që do t'i shtojnë një dimension të ri kënaqësisë së lojrave. Versioni i ri PS5, i cili e çon përvojën e lojës në një dimension krejtësisht të ri me reagime fizike që mund të rregullohen sipas preferencave personale, hap derën për një përvojë të veçantë për përdoruesit me dizajnin e tij ergonomik. Me konsolën e lojës, e cila gjithashtu ka mbështetje për lidhjen e kufjeve, është gjithashtu e mundur të komunikoni menjëherë me lojtarët e tjerë gjatë lojës. Një nga risitë që Sony ka sjellë në universin e PlayStation është mundësia e përdorimit të kufjeve pa tela PULSE 3D. Pajisjet superiore si kufjet me mbështetje audio 3D dhe anulimin e zhurmës u ofrohen gjithashtu apasionistëve të teknologjisë. Falë veçorisë së anulimit të zhurmës, është gjithashtu shumë më e lehtë të përqendroheni në përvojën e lojës.

Dizajni inovativ i PS5 kombinon një plan urbanistik ergonomik të ekranit me një mënyrë intuitive për të përdorur estetikën. Me një televizor intuitiv me kontrollues mediash dhe një opsion kontrolli të medias, PS5 ofron një opsion kontrolli të shpejtë dhe praktik. Konsola e lojës, e cila bën përshtypje me dizajnin e saj të ndërfaqes që ju lejon të lundroni shpejt në menutë, lejon kontrollin e televizorit dhe kontrollin e aplikacioneve të mediave sociale. Kamera HD me rezolucion 1080p ofron performancë të kënaqshme me mbështetjen e lenteve të dyfishta. Me modelin PlayStation që ofron performancë audio 3D, kënaqësia e lojërave arrin një dimension krejtësisht të ri. PS5, i cili mahnit lojtarët me pajisjet teknike të personalizuara, ofron një performancë marramendëse me vlerat e tij të shpejtësisë. PS5, i cili heq kufijtë në lojërat me teknologji SSD, kombinon shpejtësinë e tij me strukturat inovative. GPU RDNA 5.2.23, e cila gjithashtu ka mbështetje për kartën grafike GPU, mund të prodhojë gjithsej 2.10 TFLOPs fuqi me fuqi 28 GHz. Duke shfaqur një nga shembujt më origjinalë të teknologjisë audio 3D, PS5 fton entuziastët e teknologjisë në një aventurë krejtësisht të re thellë në universin e lojërave.

 

Fytyra novatore e lojërave Playstation 5

PS2, i cili ka mbështetje për procesorin grafik AMD RDNA 5, zbulon gjithashtu ndryshimin e tij me procesorin AMD Zen 2. Duke përdorur teknologjinë me 8 bërthama, procesori arrin një ndërtim shumë më të fuqishëm me GDDR6 16 GB RAM. Me një tastierë lojërash të pajisur me HDR që përmban teknologjinë 4K, të gjitha lojërat dhe mediat shndërrohen në një përvojë vizuale mahnitëse. PS5, i cili ofron një liri të gjerë për përdoruesit me opsionet e tij të lidhjes, ofron mbështetje për Wi-Fi 6. Modeli PS2, i cili gjithashtu mbështet HDMI 1.5, ka gjithashtu pajisje USB 3.2 dhe siguron transferim jashtëzakonisht të shpejtë të të dhënave. Konsola e lojës, e cila gjithashtu tërheq vëmendjen me thjeshtësinë e saj në hartimin e ndërfaqes, tërheq vëmendjen me strukturën e saj miqësore për përdoruesit. Me mbështetjen për leximin e kodeve QR, PS5 e bën më të lehtë se kurrë të shijoni lojën tuaj. Modeli PS5 gjithashtu ofron mbështetje në internet për transmetimin e lojërave nga versionet e mëparshme. Sidoqoftë, përdoruesit mund të zgjedhin gjithashtu USB ose PS Plus për të transferuar lojërat e tyre. Me PS5, i cili e çon perceptimin e realitetit në një dimension shumë të mrekullueshëm, kënaqësia e lojërave bëhet shumë e veçantë.

PS5, i cili tërheq vëmendjen me strukturën e tij vertikale novatore, mund të përdoret edhe horizontalisht sipas dëshirës së përdoruesit. Konsola e lojës, e cila mund të instalohet në mënyrë të thjeshtë, mund të fiksohet me strukturën e saj me vidë dhe ka mbrojtje efektive kundër goditjeve. PS5, i cili bën përshtypje me veçoritë e tij që zbukurojnë ëndrrat e lojtarëve, arrin një nivel që i kalon kufijtë për sa i përket performancës. Sony, e cila përdor sistemet e saj të ftohjes në një strukturë të gjerë për të rritur vlerat e performancës, als o arrin të kurorëzojë strukturën e përmasave të mëdha të PS5 me një dizajn elegant..


Shkarkoni aplikacionin e Foleja

Eksploro botën e blerjeve online me një përvojë të thjeshtë me aplikacionin foleja.