Blej tani

status:

Lojëra Nintendo

E themeluar në Japoni në 1889, Nintendo është një nga zhvilluesit kryesorë të lojërave dhe kompanitë e konsolave të lojërave në botë. Sidomos Nintendo DS ka qenë ndër më të preferuarit që nga dita e ekzistimit. Lojërat, të cilat janë zhvilluar me veçori të rinovuara teknologjike dhe duke marrë parasysh nevojat e audiencës së synuar, janë pritur me shumë interes në mbarë botën që nga dita e ekzistencës së tyre. Super Mario, Luigi dhe Link, të cilët janë ndër personazhet e famshëm në lojërat Nintendo, vazhdojnë të jenë të njohur edhe sot. Nintendo, e cila ka dëshmuar suksesin e saj në prodhimin e konsolave të lojërave dhe lojërave, vazhdon të sjellë konzola lojërash dhe lojëra me karakteristika inovative për lojtarët e të gjitha moshave.

 

Lojëra Nintendo Switch

Lojërat Nintendo nuk mund të konsiderohen të ndara nga konzollat e Nintendo. Për të eksploruar botën e lojërave Nintendo në mënyrën më të mirë, është e nevojshme të dini për konsolat e lojërave. I lançuar në 2017, Nintendo Switch ka shumë veçori inovative. Karakteristikat e tij inovative ndikojnë pozitivisht në performancën e lojës dhe kënaqësinë e përdoruesve nga lojërat. Nintendo Switch lejon lojtarët e të gjitha moshave të shijojnë lojërat në çdo kohë, kudo. Falë konsolës me çelësa të ndryshëm, dy persona mund të luajnë lojëra në të njëjtën kohë. Nintendo Switch, i cili gjithashtu ka aftësinë e lojërave në internet, lidhet gjithashtu me konzolat e tjera të kalimit. Konsola gjithashtu ju lejon të luani lojëra duke i ndjekur ato në televizor, duke ju lejuar ta shihni lojën deri në 1080p në televizor dhe 720p në ekranin e lëvizshëm. Ekrani i Nintendo Switch është miqësor me prekjen dhe ka një strukturë portative. Memoria e saj e brendshme mund të rritet për të ruajtur më shumë lojëra. Konsola ofron një përvojë të këndshme lojrash për lojtarët me risitë e saj teknologjike dhe shumë alternativa të lojës. Nintendo Switch arrin përdoruesin e tij përmes një shërbimi në internet. Falë këtij sistemi shërbimi online, përdoruesit me një anëtarësim mujor mund të aksesojnë lojëra të ndryshme NES dhe SNES falas çdo muaj. Përfitimet për përdoruesit e Nintendo Switch me anëtarësime me pagesë përfshijnë zbritje speciale, komunikime zanore dhe lobe në internet. Ky sistem i veçantë mund të funksionojë në harmoni me pajisjet inteligjente. Nintendo Switch ka një gamë të gjerë lojërash që do të kënaqin lojtarët. Lojërat Nintendo përfshijnë lojëra NBA dhe FIFA, versione të ndryshme të Football Manager, Super Mario, Luigi's Mansion, Just Dance dhe Pokemon, si dhe lojëra emocionuese si Lego Star Wars, The Walking Dead, The Legend of Zelda, Bomberman, MK8 Deluxe. Super Mario, seria më e shitur e videolojërave në botë, vazhdon të tërheqë vëmendjen dhe të emocionojë fansat e saj. Super Mario Odyssey, i cili ka lojë të hapur në botë, bashkon lojtarët me aventura që hapen në botë të ndryshme. Breath of The, loja debutuese e konsolës, ju fton në tokat e Hyrule me dinamikën e saj krejt të re. Nintendo Switch befason përdoruesit e tij me surpriza të reja të lojërave çdo ditë. Konsola takon entuziastin e saj falë versionit Switch të Crysis Remastered, loja e parë e serisë Crysis. Loja, e cila më parë shitej vetëm në platforma dixhitale, tani mund të zotërohet jashtë platformës dixhitale.

Gjithashtu Minecraft: Story Mode, I Am Setsuna, Ambicia e Nobunaga: Sphere of Influence with Power Up Kit, Sangokushi 13, Farming Simulator, Puyo Puyo Tetris S, Skylanders Imaginators, Minna de Waiwai! Lojëra të këndshme dhe tërheqëse si Spelunke janë gjithashtu ndër gjërat që mund të arrini përmes Nintendo Switch.

 

Lojë popullore Nintendo Seria Super Mario

Loja Super Mario vjen e para ndër lojërat e domosdoshme të përdoruesve të Nintendo. Një lojë në kërkesë dhe dashuri, versionet e ndryshme të Super Mario janë krijuar posaçërisht për të gjitha konzolat e lojërave të Nintendo. Loja Super Mario ka të bëjë me aventurat e personazhit kryesor, Mario. Loja ka arritur të tërheqë vëmendjen dhe vlerësimin e të gjithëve nga 7 deri në 70. Lojërat Super Mario, të cilat kanë arritur të mbajnë vëmendjen në të shkuarën dhe të tashmen dhe t'i ofrojnë çdo përdoruesi një eksperiencë të paharrueshme lojrash, janë të ndara në tema të ndryshme. Loja përbëhet nga seksione të ndryshme me temë të ngjashme. Loja e parë në serinë Super Mario është Super Mario Bros. Super Mario Bros u lëshua fillimisht për konsolën Nintendo Entertainment System (NES). Loja, e cila vazhdoi të zhvillohej me versione të ndryshme pas lëshimit të parë, iu përmbajt konceptit të lëshimit dhe elementeve të lojës.

 

Dallimet midis Lojërave Nintendo Switch dhe Lojërave Nintendo Switch Lite

Një pjesë e madhe e lojërave Nintendo Switch, veçanërisht ato që mbështesin transportueshmërinë në dorë, mund të luhen gjithashtu me Nintendo Switch Lite. Edhe nëse lojërat janë të njëjta, përvojat e lojërave janë të ndryshme për shkak të veçorive të konsolës. Kjo është arsyeja më e rëndësishme pse veçoritë e lojërave Nintendo konsiderohen si një e tërë me veçoritë e tastierës. Ndërsa Nintendo Switch mund të luhet në një mjedis shtëpiak, në dorë, në tavolinë dhe duke u lidhur me televizorin, Nintendo Switch Lite është projektuar vetëm si një tastierë dore. Të Nintendo Switch ka dy Joy-Cons të ndashme. Switch Lite nuk ka Joy-Cons. Të gjitha veçoritë dhe kontrolluesi i paraqiten përdoruesit të integruar në pajisje. Lojërat që nuk mbështesin transportueshmërinë në dorë kërkojnë që një kontrollues të lidhet me Switch Lite.

Lojëra të tilla si Apex Legends, Assassin's Creed: The Rebel Collection, BioShock: The Collection, Mortal Kombat 11: Aftermath, Oddworld: Stranger's Wrath, Red Wings: Aces of the Sky, Snakeybus, Xenoblade Chronicles: Definitive the Stubbie, Crash KO, të cilat janë lojëra strategjike dhe mbështesin transportueshmërinë, janë ndër lojërat që mund të luani me konsolën Nintendo Switch Lite. Mund të përdorni më shumë lojëra në mënyrë dixhitale.

 

Lojra Nintendo Wii

Nintendo Wii ka një ndikim pozitiv në performancën e lojërave me risitë dhe veçoritë e tij mbresëlënëse. Kontrollorët me sensorë të ndjeshëm ndaj lëvizjes ofrojnë një përvojë të jashtëzakonshme lojrash për përdoruesit. Lojërat Nintendo Wii mund të luhen në internet përmes internetit. Sistemi i kontrollit të sensorit të lëvizjes në lojëra u prezantua për herë të parë në botë me Nintendo Wii. Myworld bëhet një përvojë krejtësisht e ndryshme me Nintendo Wii. Falë kësaj konsole inovative, ju gjithashtu mund të përdorni lehtësisht lojërat klasike. Ju mund të përjetoni lojërat më argëtuese të konzollave si Nintendo 64, Super Nintendo me diferencën Wii duke i shkarkuar ato nga Wiiware. Wiiware, tregu i lojërave të Nintendo Wii, i cili ju sjell shumë lojëra. Konsola e lojërave moderne ju lejon të merrni pjesë në lojëra me personazhin që keni krijuar. Kjo rrit kënaqësinë tuaj të lojërave Wii në mënyrë eksponenciale. Kur luani lojëra sportive si futbolli dhe tenisi, ndiheni sikur po kaloni një përvojë të vërtetë lojërash falë veçorive ekskluzive. Kur jeni duke luajtur bowling Wii, mënyra se si e mbani telekomandën do të jetë e njëjta mënyrë që gjuani topin. Konsola ka një vend për kartën SD, që ju lejon të merrni me vete lojërat tuaja dhe t'i përdorni ato në konzola të ndryshme.

Lojëra të tilla si New Super Mario Bros, Silent Hill: Shattered Memories, MadWorld, LostWinds: Winter of the Melodias, Dead Space Extraction, Rabbids Go Home, Guitar Hero 5, A Boy and His Blob, Tiger Woods 10, Naruto: Clash OF Ninja Revolution 3 janë ndër lojërat më të vlerësuara të mbështetura nga Nintendo Wii. Lojëra të tjera që Nintendo Wii mbështet janë të disponueshme përmes Wiiware.

Shkarkoni aplikacionin e Foleja

Eksploro botën e blerjeve online me një përvojë të thjeshtë me aplikacionin foleja.