Blej tani

status:

Fritezë me ajër Lucznik AF-2017, 1400W, e zezë

Numri i produktit: YLL-200000112
Disponueshmëria

1

Transporti:

FALAS

Furnitori: Foleja Special
Brendi Łucznik

61 00

Përfshinë TVSH 18%

77,00 €
Ju kurseni: 16,00 €

21 %

Dorëzimi deri , nëse bëni porosinë tuaj brenda .
remove remove add add
payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen, TEB ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

Procesi i përgatitjes së ushqimit duke përdorur një fritezë më shumë ka për qëllim përpunimin e shpejtë termik. Megjithatë, efekti është i ndryshëm - ushqimi i ngrohur është krokant sikur të ishte pjekur dhe nxehet në mënyrë të barabartë nga të gjitha anët (në një temperaturë të zgjedhur prej 80-200 gradë C). Kjo të kujton disi efektin që mund të arrihet duke përdorur një furrë ose një tigan, por pajisja nuk kërkon yndyrë për këtë qëllim dhe i gjithë procesi i ngrohjes bazohet në ajrin e nxehtë. Për më tepër, kjo metodë ju lejon të zvogëloni sasinë e yndyrës me të paktën 80%.


Opsionet e gatimit

Ju pëlqejnë ushqime të ngrohta dhe të freskëta? Asgjë nuk mund të ishte më e thjeshtë, 3 minuta dhe u bë. Do të jetë e shijshme. Friteza fiket automatikisht pas kohës së caktuar me një sinjal akustik. Dhe edhe nëse nuk e dëgjoni dhe harroni të hiqni ushqimin e ngrohur, mos u shqetësoni - dhoma termoizoluese e pajisjes do ta pengojë atë të ftohet shumë shpejt.


Pjesa e ngrohjes e pajisjes zgjatet duke përdorur një dorezë të përshtatshme. Brenda ka një shportë që mund të hiqet dhe pastrohet lehtësisht pas përgatitjes së një vakti, ose thjesht të lahet në enëlarëse. Shporta është e veshur me një shtresë të veçantë, falë së cilës ushqimi nuk ngjitet në sipërfaqen e saj dhe mbahet i pastër. Është gjithashtu rezistente ndaj substancave kimike dhe temperaturave të larta, si dhe nuk reagon me ushqimin, kështu që është i sigurt për shëndetin. Butoni i kyçjes së shportës e pengon atë të hapet aksidentalisht, duke e bërë më të sigurt heqjen e ushqimit.


Duke përdorur një pllakë me ngrohje të shpejtë, nuk keni pse të prisni që pajisja të nxehet, sepse kur lidhet me furnizimin me energji elektrike, ajo është menjëherë gati për funksionim.

Detajet
Energjia elektrike: 1400 W
Ngjyra: E zezë
Pesha: 4.4 kg
Temperatura (max): 200 °C
Tensioni i rrymës (V): 220 - 240 V


Produkte të ngjashme