Zbritje për 7 & 8 Mars

Blej tani

status:

Shorce për meshkuj

Një nga pjesët e domosdoshme dhe më komode të verës janë padyshim shorcet. Me opsione të ndryshme pëlhure, ngjyrash, modeli dhe teksture, ju mund të vishni shorce në mënyra të ndryshme, nga udhëtimi në darkë, nga deti në pishinë, nga sportet tek veshja e përditshme. Edhe nën 40 gradë dielli, ju mund të shtoni disa aksesorë dhe sugjerime kombinimesh në shorcet tuaja për të kapur elegancën.

Modelet e shorceve për meshkuj

Ka modele të ndryshme shorcesh për meshkuj në varësi të aktivitetit, pëlhurës së përdorur dhe vendit ku i vishni. Ajo gjen shumë lloje nga shorcet, pantallonat e shkurtra të përditshme të shtëpisë deri te shorce denim, nga shorce sportive shorcet klasike, dhe opsionet e rrobave të banjës. Kur shkoni në pazar, mund ta keni të vështirë të vendosni se cilin të zgjidhni midis kaq shumë opsioneve të ndryshme. Por mos u shqetësoni, le t'i shohim së bashku të gjitha llojet e pantallonave të shkurtra për meshkuj!

Pa dyshim, të gjithë duan të jenë të rehatshëm në veshjen e përditshme. Kjo është arsyeja pse pantallonat e shkurtra të përditshme janë plotësuesi i përsosur i ditëve të nxehta të verës. Pantallonat e shkurtra të përditshme që mund t'i zgjidhni në shtëpi, në rrugë ose gjatë blerjeve ju ofrojnë rehati të madhe me pëlhurat e tyre të holla. Sidomos vitet e fundit, opsionet e rehatisë janë rritur ndjeshëm në modë. Ju gjithashtu mund të shqyrtoni opsionet e pantallonave të shkurtra për meshkuj në ngjyrën, modelin dhe modelin që dëshironi.

Preferohen shumë edhe shorcet denim për meshkuj, të cilat janë 100% pambuk dhe pëlhurë e trashë. Shorcet denim për meshkuj janë në ngjyrë të kaltër për shkak të gërshetimit të thurjes. Ka një pëlhurë të fortë që nuk rrudhet lehtë dhe është e qëndrueshme. Në fakt, fillimisht u preferua si pantallona punëtore për shkak të qëndrueshmërisë së saj dhe më pas arriti një popullaritet të tillë. Shorcet denim janë një lloj shorcesh shumë të dobishme kur i kompletoni me pjesën e duhur në shopping, në punë, në darkë, me pak fjalë, në shumë vende. Nëse e preferoni atë në baza ditore, mund të merrni një pamje sportive shik me bluza të bardha ose me ngjyra, këpucë dhe kapele sportive. Nëse dëshironi të krijoni elegancë, mund ta kompletoni look-un tuaj me këpucë sportive duke i përdorur me këmisha prej liri ose pambuku, rripa lëkure ngjyrë kafe ose pëlhurë.

Pavarësisht nëse jeni në basketboll, futboll, vrapim, tenis, boks, not, fitnes ose sporte në natyrë, është e dobishme të blini shorce sportive të përshtatshme. Për shembull, nëse qëllimi juaj është të luani futboll, duhet të vishni shorce futbolli. Sepse qëllimi juaj është të vraponi rehat dhe për këtë do t'ju duhen shorce futbolli që nuk janë shumë të lirshme. Ndërsa luani basketboll, ju mund të zgjidhni shorce basketbolli që janë të dizajnuara në një mënyrë të lirshme dhe fleksibël për të kërcyer dhe humbur topin rehat. Po kështu në boks preferohen shorce të lirshme, të gjata me dizajne të ndryshme beli. Nëse jeni të interesuar për sportet e fitnesit, duhet të zgjidhni shorce fitnesi prej pëlhure fleksibël dhe të hollë, pasi do të stërviteni për ngritjen dhe uljen e peshave.

Kombinime veshjesh me shorce për meshkuj

Moda e çdo periudhe ka qenë e ndryshme, herë risitë i kanë habitur të gjithë, e herë pjesët dhe modelet shumë të vjetra kanë krijuar sërish trend. Njerëzit gjithashtu donin të visheshin sipas kushteve të periudhës së ndryshimit. Megjithëse moda në njëfarë kuptimi i bën të gjithë të njëjtë, ju hyni në lojë këtu sepse çdo person është i ndryshëm. Kur kombinoni modën dhe dallimet tuaja personale, do të arrini një rezultat të mrekullueshëm.

Duke zgjedhur shorce të përshtatshme, mund të dukeni komod dhe me stil. Edhe në përdorim të përditshëm, ju mund të kapni elegancën sportive të përditshme duke kombinuar pjesët e duhura dhe të lini një përshtypje të fortë. Para së gjithash, duhet të vendosni se ku do të shkoni kur zgjidhni shorce. Nëse jeni në përdorim të përditshëm ose në një mjedis të relaksuar, mund të zgjidhni pambuk të rehatshëm të krehur. Nëse do të shkoni në një festë, organizim apo darkë elegante, shorcet prej liri dhe chino janë për ju. Mund të arrini një pamje të lezetshme duke veshur këmisha të ndezura dhe bluza me jakë mbi këto shorce elegante. Edhe pse në modën e meshkujve dikur dominonin ngjyrat e errëta si e zeza, e kaltërta, hiri dhe kafe, tani jeni më me fat sepse keni më shumë mundësi.  Ju mund t'i mbani të dyja pjesët me model dhe të kapni modën, ose mund të përdorni preferencën tuaj për thjeshtësi. Zgjedhja e këpucëve që do të vishni poshtë shhorceve është gjithashtu shumë e rëndësishme. Atletet verore me ngjyra të hapura, këpucët casual mund t'ju japin elegancën ose komoditetin që dëshironi. Për më tepër, gjithçka që nuk mund të vendosni. Mund të shfletoni faqe të ndryshme me shorce për meshkuj dhe të shqyrtoni opsionet e seteve.

Çfarë duhet të merrni parasysh kur bleni shorce për meshkuj?

Kur blejmë një veshje, shikojmë nëse na shkon apo jo. Megjithatë, gjëja e duhur është që së pari të shikoni pëlhurën. Rrobat që nuk janë prodhuar nga pëlhura të shëndetshme fatkeqësisht dëmtojnë shëndetin tuaj. Cilësia e një pëlhure është lënda e parë e saj dhe fazat kimike që kalon gjatë prodhimit. Pëlhura të tilla si pambuku, liri, kërpi, leshi, lesh kashmiri, mëndafshi, angora, mohair dhe ramie janë shumë të shëndetshme sepse prodhohen nga fibra natyrale. Pëlhura të tilla si najloni, poliesteri, akriliku dhe acetati i prodhuar nga nanoteknologjia dhe mbetjet mund të shkaktojnë reaksione alergjike dhe infeksione. Duhet të jeni më të kujdesshëm ndaj pëlhurave kur zgjidhni pantallonat e shkurtra. Nëse jeni alergjik, duhet të preferoni pëlhura të bëra nga materiale natyrale si pambuku dhe liri.

Çmimet e shorceve për meshkuj

Nga shorcet shtëpiake të përditshme tek shorcet sportive për meshkuj, nga shorcet për meshkuj te shorcet të gjata, çmimet e shorceve për meshkuj janë të disponueshme në faqen tonë të internetit me një gamë të gjerë opsionesh produktesh dhe çmime të përshtatshme për çdo buxhet. Nëse po pyesni për çmimet e shorceve, mund të vizitoni faqen tonë të internetit Foleja.com.