Blej tani

status:

Celular Gigaset GS195LD, 6.18", 3+32GB, hiri

Numri i produktit: RMU-200001195
Disponueshmëria

Nuk ka stok

Transporti:

FALAS

Brendi Gigaset

134 00

Përfshinë TVSH 18%

153,00 €
Ju kurseni: 19,00 €

12 %

Nuk është më në dispozicion

payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

Shijoni komunikimin inteligjent, edhe në jetën e mëvonshme - me teknologjinë më të fundit, të lehtë për t'u përdorur

Lëvizni me kohën në çdo fazë të jetës - mundeni me Gigaset GS195LS. Smartphone është pjesë e serisë Gigaset life, një gamë produktesh që janë krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat e të moshuarve. Me teknologjinë më të fundit dhe pa njolla të panevojshme, ky telefon përqendrohet në atë që është e rëndësishme - komunikim celular me cilësi të lartë dhe të besueshëm. Modeli ka veçori të ndryshme të dizajnuara për të siguruar që është i lehtë për t'u përdorur në jetën e përditshme, veçanërisht për njerëzit me aftësi të kufizuara fizike të lidhura me moshën. Këto përfshijnë, për shembull, ndërfaqen e përdoruesit të zhvilluar posaçërisht, një tastierë të modifikuar dhe tre funksione të thirrjeve urgjente. Megjithatë, GS195LS ka gjithashtu të gjitha përfitimet që do të prisni nga një telefon inteligjent me cilësi të lartë, të tilla si aplikacione të dobishme dhe një kamerë të dyfishtë.


Thelbësoret me një shikim në ndërfaqen e qartë të përdoruesit

Harrojeni rrëshqitjen, lëvizjen ose prekjen e vazhdueshme ndërsa kërkoni aplikacionin e duhur! Do të gjeni saktësisht aplikacionin që ju nevojitet në ekranin bazë në asnjë kohë. Një ndërfaqe përdoruesi e bazuar në sistemin operativ Android™ - por e krijuar posaçërisht për Gigaset GS195LS - shfaqet sapo zhbllokoni telefonin dhe shfaq aplikacionet tuaja më të përdorura si ikona të mëdha, vetë-shpjeguese të renditura në një rend të qartë. Deri në tetë aplikacione shtesë mund të shtohen në një ekran të dytë bazë, duke e bërë më të lehtë përdorimin e telefonit, edhe në lëvizje.


Qëndroni i lidhur: GS195LS ka një tastierë të madhe që është e lehtë për t'u shtypur

Të kesh celular do të thotë të jesh në gjendje të komunikosh me miqtë, familjen ose kontakte të tjera të rëndësishme në çdo kohë, kudo. Dhe për ta bërë sa më të këndshëm komunikimin me njerëzit, Gigaset GS195LS është krijuar për të lehtësuar procesin e shtimit të numrave të telefonit dhe kontakteve ose të shkrimit të mesazheve. Numrat dhe shkronjat duken shumë të mëdha në ekran për t'u siguruar që janë të lehta për t'u lexuar. Shkronjat janë gjithashtu sipas rendit alfabetik, duke ju ndihmuar të shkruani më shpejt dhe duke ju kursyer kohë të vlefshme kur shkruani mesazhe ose kërkoni për kontakte.


Siguria juaj është e rëndësishme: Tre opsione të thirrjeve urgjente ju lejojnë të telefononi shpejt për ndihmë

Jo vetëm që Gigaset GS195LS ju mundëson të komunikoni kudo dhe të shijoni funksionet e tij të shumta të dobishme, ai gjithashtu ofron paqe të paçmuar shpirtërore falë funksioneve të ndryshme të thirrjeve të urgjencës që mund t'i aktivizoni në vetëm disa hapa. Zgjidhni nga tre opsione: Mund të kontaktoni drejtpërdrejt me numrin e urgjencës të ruajtur automatikisht (112) ose të telefononi një nga kontaktet personale të urgjencës që keni zgjedhur më parë. Përndryshe, nëse aktivizoni shërbimin e mesazheve me tekst të urgjencës, një mesazh i standardizuar SOS do t'u dërgohet të gjitha kontakteve tuaja të ruajtura të urgjencës me një referencë në vendndodhjen tuaj aktuale. Pavarësisht se cilin opsion zgjidhni, ndihma ofrohet me prekjen e një butoni.


Shikimi kristal në çdo kohë me një ekran të madh për lexueshmëri optimale

Një ekran që shfaq informacionin qartë është i rëndësishëm për komoditetin tuaj, veçanërisht në jetën e mëvonshme. Me përmasa 6,18 inç në diagonale, ekrani pothuajse pa korniza i Gigaset GS195LS është dy herë më i gjatë sesa është i gjerë - duke siguruar hapësirë të mjaftueshme për gjithçka që ju nevojitet, ndërsa është i lehtë për t'u mbajtur në të njëjtën kohë. Falë shkëlqimit të tij dhe kontrastit veçanërisht të lartë, ekrani panoramik është gjithashtu ideal për të nxjerrë dhe parë foto të mrekullueshme të juve dhe të njerëzve tuaj të dashur. Për t'u siguruar që mund ta shihni gjithmonë ekranin siç duhet edhe me përdorim të shpeshtë, një mbulesë xhami e veçantë mbron ekranin nga pluhuri dhe gërvishtjet dhe e mbron atë në rast se bie.


Regjistroni kujtimet tuaja më të bukura me kamerën e dyfishtë

Udhëtime me nipërit tuaj, një ditë në kopsht ose një festë ditëlindjeje me të gjithë familjen - jeta është plot me përvoja të bukura. Gigaset juaj GS195LS ka një kamerë të dyfishtë 13-MP dhe 5-MP për të regjistruar këto kujtime për pasardhësit. Teknologjia më e fundit e fotografisë përdor dy lente për të siguruar cilësi të shkëlqyer të figurës. Me kamerën e përparme 8 MP, mund të bëni autoportrete argëtuese për të dashurit tuaj. Apo pse të mos eksperimentoni? Efekti i turbullimit Bokeh për portretet dhe modaliteti me shumë efekte me efekte të ndryshme ngjyrash ju ftojnë të jeni krijues.


Karikimi i lehtë, jetëgjatësia e baterisë dhe shtesa të tjera praktike

Si telefoni i parë inteligjent në serinë e jetës Gigaset, GS195LS i përshtatshëm për përdoruesit e bën jashtëzakonisht të lehtë telefonimin në lëvizje për njerëzit e moshuar. Zbuloni shumë veçori të tij të dobishme dhe shijoni një përvojë celulare të krijuar për ju: Përshtatësi magnetik në prizën e karikimit në telefon dhe kablloja magnetike e karikimit e bëjnë lidhjen e saktë të ngarkuesit të lehtë - pothuajse mund ta bëni pa e parë. I pajisur me një bateri të fuqishme dhe me jetëgjatësi, telefoni inteligjent ju garanton deri në 19 orë kohë bisede. Mbrojtësi i xhamit të parangjitur dhe mbulesa mbrojtëse e mbajnë telefonin tuaj në gjendje të mirë, edhe me përdorim të shpeshtë. Jepini celularit tuaj një prekje të veçantë duke pasur emrin tuaj, një citim ose një dedikim deri në 26 karaktere të gdhendura në anën e pasme në fontin ekskluziv të kompanisë Gigaset. Në manualin shoqërues, do të gjeni përgjigje të hollësishme për të gjitha pyetjet tuaja në lidhje me Gigaset GS195LS, së bashku me imazhe të mëdha.


GS195LS i ri - "Made in Germany"

Gigaset është e vetmja kompani në botë që prodhon telefona të mençur në Gjermani. Kjo është e rëndësishme dhe vetëm logjike duke pasur parasysh se ne kemi prodhuar tashmë zgjidhje moderne të telekomunikacionit në vendin tonë të prodhimit në Bocholt për shtatë dekada. Dixhitalizimi i ka bërë njerëzit më të lëvizshëm - në Gigaset ne ofrojmë pajisjet fundore të duhura për mënyrën se si komunikojmë sot dhe do të vazhdojmë të ofrojmë pajisjet fundore të duhura për sado që të komunikojmë nesër. Si profesionistë të vërtetë të teknologjisë së komunikimit, ne mbështetemi në kompetencat tona kryesore për të krijuar telefona inteligjentë të shkëlqyer: telefonata zanore HD, standarde të cilësisë së lartë dhe dizajn superior. Prova? GS195LS i ri, një nga shumë telefonat inteligjentë Gigaset që do të prodhohet në Gjermani.

Detajet
Ekran me prekje: Kapacitiv
Forma e ekranit: Ekran me skaj të lakuar
GPS: Po
Kapaciteti RAM: 3 GB
Kapaciteti i baterisë: 4000 mAh
Kapaciteti i diskut: 32 GB
Karikim wireless: Po
Kontrasti: 1000:1
Lexues i gishtërinjëve: Po
Lidhja me kufje: 3.5 mm
Lidhës USB: USB C
Lloji i ekranit: IPS
Lloji i kartës SIM: Dual Sim,NanoSIM
Lloji i kartës së memories: Micro SD (TransFlash)
Ndriçimi i ekranit: 400 cd/m²
Ngjyra: E zezë
Rezolucioni i kamerës: 8MP
Rezolucioni i kamerës së pasme: 13 MP
Rezolucioni i kamerës së përparme: 8MP
Sensorët e orës: Sensori i dritës
Sistemi operativ: Android
Tensioni i baterisë: 3.85 V
Versioni USB: USB 2.0
Versioni i Bluetooth-it: 4.2
Wi-Fi: Jo


Produkte të ngjashme