Blej tani

status:

Numri i produktit: RMU-200001172
Disponueshmëria

Nuk ka stok

Transporti:

FALAS

Brendi

413 00

Përfshinë TVSH 8%

485,00 €
Ju kurseni: 72,00 €

15 %

Nuk është më në dispozicion

payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

ASUS Phoenix GeForce RTX™ 3060 e ka marrë emrin nga prodhimi i performancës së lartë në një paketë të fortë. Një ventilator i madh i vetëm përfiton nga dizajni ynë i ventilatorit të teknologjisë Axial dhe një ventilator me kushineta të dyfishta që zgjat dy herë më shumë se alternativat me mbajtëse. Për të rritur shiritin, çdo kartë prodhohet duke përdorur procesin tonë të prodhimit plotësisht të automatizuar të Teknologjisë Auto-Extreme dhe kalon një test stresi 144-orësh në lojëra. Nëse jeni duke kërkuar për një shok afatgjatë për t'ju fuqizuar gjatë viteve në vijim, mos kërkoni më larg se ASUS Phoenix.


Dizajni i ventilatorit me teknologji boshtore

Më mirë, më shpejtë, më i fortë

Një ventilator i madh i teknologjisë Axial përmbanë një shpërndarës më të vogël që lehtëson tehet më të gjata dhe një unazë penguese për të rritur presionin e ajrit në rënie.


2x jetëgjatësi më e gjatë

Llojet e ndryshme të kushinetave kanë të mirat dhe të këqijat unike. Kushinetat e topit shkëlqejnë në qëndrueshmëri dhe mund të zgjasin deri në dy herë më shumë se modelet e kushinetave të mëngës.


Teknologji auto-ekstreme

Prodhim i automatizuar me saktësi

Teknologjia Auto-Extreme është një proces i automatizuar prodhimi që vendos standarde të reja në industri duke lejuar që të gjitha saldimet të kryhen në një kalim të vetëm. Kjo redukton tendosjen termike të komponentëve dhe shmang përdorimin e kimikateve të ashpra të pastrimit, duke rezultuar në më pak ndikim mjedisor, konsum më të ulët të energjisë prodhuese dhe një produkt më të besueshëm në përgjithësi.


Pllakë mbrojtëse

Është kaq metalike!

PCB-ja është e përforcuar nga një pllakë e pasme alumini që shton ngurtësi strukturore, duke ndihmuar në parandalimin e përkuljes dhe mbrojtjes së komponentëve dhe gjurmës së rrugëve nga dëmtimi.


Kllapa e montimit të Phoenix është përforcuar me çelik inoks 304 që është më i fortë dhe më rezistent ndaj korrozionit.


Monitoroni dhe rregulloni

Programi ASUS GPU Tweak II e çon akordimin e kartës grafike në nivelin tjetër. Kjo ju lejon të ndryshoni parametrat kritikë duke përfshirë orët e bërthamës së GPU-së, frekuencën e memories dhe cilësimet e tensionit, me opsionin për të monitoruar gjithçka në kohë reale përmes një ekrani të personalizueshëm në ekran. Kontrolli i avancuar i ventilatorit përfshihet gjithashtu së bashku me shumë veçori të tjera për t'ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga karta juaj grafike.


XSplit

Transmetim premium

XSplit ofron një përvojë premium transmetimi me shënime në lojë dhe veçori të tjera të përparuara. Shijoni një licencë falas me blerjen e kartave grafike të zgjedhura ASUS. Shihemi online!


Luaj pa vonesa

Ne kemi bashkëpunuar me wtfast për t'ju ndihmuar të luani pa vonesa, probleme me vonesë dhe pako të humbura. Me një abonim 6-mujor në rrjetin privat të lojtarëve wtfast, do të shijoni një përvojë më të qetë dhe më të rrjedhshme të lojërave në internet. Blini një kartë grafike ASUS - dhe mos u lini në pritje!


QuantumCloud

Fitimi nga fuqia e GPU-së

QuantumCloud është një aplikacion i sigurtë dhe i lehtë për t'u përdorur që ju lejon të fitoni pa mundim duke ndarë fuqinë kompjuterike të kartës suaj grafike. Fitimet janë të arritshme përmes llogarisë tuaj PayPal ose WeChat, dhe QuantumCloud gjithashtu mbështet metoda të shumta shkëmbimi, duke përfshirë Steam. Përveç kësaj, QuantumCloud nuk mbledh asnjë të dhënë personale, kështu që privatësia juaj mbetet e mbrojtur. Filloni menjëherë me vetëm një klik!


Programi i verifikimit 144-orësh

Çdo kartë duhet të përmbushë standardet rigoroze të performancës dhe besueshmërisë përpara se të dërgohet. Testet e performancës dhe stresit kryhen me titujt më të fundit të klasifikimit si Fortnite, League of Legends, Overwatch dhe PlayerUnknown's Battlegrounds. Ne kryejmë gjithashtu prova të besueshmërisë që përfshijnë një test stabiliteti 144-orësh dhe një seri ekzekutimesh krahasuese 3DMark për të siguruar që karta të funksionojë mirë kur shtyhet në limite.


Teknologjia NVIDIA® G−SYNC®

Operator i qetë

Kjo kartë grafike mbështet teknologjinë e ekranit NVIDIA® G-SYNC® për një përvojë super të qetë me shpejtësi të ndryshueshme të rifreskimit. Shijoni lojërat AAA pa telashet e grisjes së ekranit.


ARKITEKTURA NVIDIA AMPERE

Arkitektura krejtësisht e re NVIDIA Ampere ofron lojën më të mirë, duke shfaqur bërthama të avancuara të gjeneratës së dytë të gjurmimit të rrezeve.


RTX. ËSHTË AKTIV.

Përjetoni filmat më të mëdhenj të sotëm si kurrë më parë me besnikërinë vizuale të gjurmimit të rrezeve në kohë reale dhe performancën më të mirë të DLSS-së me AI.


SHPEJTIMI DLSS AI

NVIDIA DLSS është interpretim novator i AI që rrit shpejtësinë e kuadrove me cilësi të pakompromis të imazhit duke përdorur bërthamat e dedikuara Tensor të përpunimit të AI në GeForce RTX. Kjo ju jep hapësirën kryesore të performancës për të përmirësuar cilësimet dhe rezolucionet për një përvojë vizuale të jashtëzakonshme. Revolucioni i AI ka ardhur në lojëra.


FITORJA E MATUR NË MILISEKONDA

NVIDIA Reflex ofron avantazhin përfundimtar konkurrues. Vonesa më e ulët. Përgjegjshmëria më e mirë. Mundësuar nga GPU të Serisë GeForce RTX 30 dhe monitorët NVIDIA® G-SYNC®. Fitoni objektivat më shpejt, reagoni më shpejt dhe rrisni saktësinë e synimit përmes një grupi revolucionar teknologjish për të matur dhe optimizuar vonesën e sistemit për lojërat konkurruese.


ÇOJENI LOJËN TUAJ NË NJË TJETËR NIVEL

Çojini projektet tuaja krijuese në një nivel të ri me GPU-të e Serisë GeForce RTX 30. Ofrimi i përshpejtimit të AI në aplikacionet kryesore krijuese. Mbështetur nga platforma NVIDIA Studio e drejtuesve të dedikuar dhe mjeteve ekskluzive. Dhe e ndërtuar për të performuar në kohë rekord. Pavarësisht nëse jeni duke shfaqur skena komplekse 3D, duke redaktuar video 8K ose duke transmetuar drejtpërdrejt me kodimin dhe cilësinë më të mirë të imazhit, GPU-të GeForce RTX ju japin performancën për të krijuar më të mirën tuaj.


Kodimi dhe dekodimi i harduerit të gjeneratës së ardhshme kombinohen për të treguar të gjitha momentet tuaja më të mira me detaje të shkëlqyera. Dhe aplikacioni krejt i ri NVIDIA Broadcast ju jep aftësi të fuqishme AI për të përmirësuar cilësinë e audios dhe videove me efekte si sfondi virtual, korniza automatike e kamerës së internetit dhe heqja e zhurmës së mikrofonit. Kështu që ju mund t'i jepni auditorit tuaj më të mirën—çdo herë.


DIRECTX 12 ULTIMATE

Zhvilluesit tani mund të shtojnë efekte grafike edhe më të mahnitshme në lojërat kompjuterike të bazuara në Microsoft Windows. Kartat grafike GeForce RTX ofrojnë veçori të avancuara DX12 si gjurmimi i rrezeve dhe hije me shpejtësi të ndryshueshme, duke i dhënë jetë lojërave me efekte vizuale ultra realiste dhe shpejtësi të kuadrove.

Detajet
Ngjyra: E zezë
Procesorë CUDA: 3584
Lartësia: 128 mm


Produkte të ngjashme