Blej tani

status:

Soundbar Bang&Olufsen, Beosound Stage, i zi

Numri i produktit: RMU-200000678
Disponueshmëria

Nuk ka stok

Transporti:

FALAS

Brendi Bang & Olufsen

1,961 00

Përfshinë TVSH 18%

2 252,00 €
Ju kurseni: 291,00 €

13 %

Nuk është më në dispozicion

payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

Tingull i fuqishëm

Çojeni përvojën e televizorit në një nivel tjetër me Beosound Stage, një shirit zanor i krijuar bukur që tingëllon aq mirë sa duket. Beosound Stage rrit kënaqësinë e shikimit me një kombinim të teknologjisë më të fundit të audios dhe dizajnit pa probleme.


Me shiritin tonë të parë të zërit, ne i japim të gjithëve një shans të përjetojnë tingullin Bang & Olufsen në dhomën e tyre të ndenjës pasi Beosound Stage punon me çdo televizor që mbështet HDMI ARC.


DIZAJN

Një kornizë e pafundme prej alumini ose lisi të tymosur rrethon tekstilin e pjesës së përparme të altoparlantit.


Beosound Stage ofron një sistem tingulli 3 kanalesh me një kanal qendror superior për riprodhim të optimizuar të të folurit. Përvoja e shikimit përmirësohet edhe më tej me Dolby Atmos, një funksion ku zëri lëviz rreth jush në një hapësirë tre-dimensionale. Beosound Stage përfshin njëmbëdhjetë drejtues altoparlantësh secila të drejtuar nga amplifikuesi i vet dhe rezultati është një zgjidhje e altoparlantëve me tre kanale, plotësisht aktive, e bazuar në DSP, që ofron një performancë jashtëzakonisht të thellë dhe të pasur.


Konfigurim i lehtë

Konfigurimi bazë i zërit të televizorit i Beosound Stage kërkon vetëm që të lidhni kabllon HDMI të përfshirë midis Beosound Stage dhe lidhjes HDMI ARC të televizorit tuaj. Më pas, zgjidhni daljen e duhur të altoparlantit/tingullit në menynë tuaj të televizorit.


Nëpërmjet aplikacionit Bang & Olufsen, pasi të regjistroni produktin, ju mund të zgjidhni midis "modaliteteve të ndryshme të dëgjimit" sipas asaj që po dëgjoni ose shikoni në TV. Dëgjoni qartë çdo zë, veprim ose muzikë.


Për TV dhe muzikë

Beosound Stage funksionon si një sistem i altoparlantëve të shtëpisë më vete kur ju fikni televizorin. Teknologjitë e integruara të transmetimit audio, Chromecast i integruar, Apple AirPlay 2 dhe transmetimi me Bluetooth i japin Beosound Stage funksionalitet të plotë me shumë dhoma për muzikë të bukur në çdo dhomë të shtëpisë tuaj.


Specifikat:


 • Madhësia e rekomanduar e dhomës (m2): 10-60
 • Drejtues tweeter: 3 x 3/4"
 • Drejtues woofer: 4 x 4"
 • Amplifikatorë të fuqisë: 11
 • Përforcues të basit: 4x (50W)
 • Përforcues me rreze të plotë: 4x (50W)
 • Gama e frekuencës (Hz): 32-22.000
 • Niveli maksimal i presionit të zërit (dB SPL): 100
 • Dolby True HD: Po
 • Dimensionet (cm): 110 x 17 x 7.7
 • Materiali i kornizës: Alumin natyral
 • Mbulesa e përparme: Pëlhurë e zezë
 • Konsumimi i energjisë (W): 80
 • Versioni i Bluetooth-it: 4.2
 • Lidhje WiFi: Po (2.4 Ghz dhe 5 Ghz)
 • Ethernet: 2x (10/100 Mb)
 • Minijack: 1x (3.5 mm)
 • HDMI: Po
 • Telekomandë: Po
 • Pesha (kg): 8


Produkte të ngjashme