Blej tani

status:

Lojë Nintendo Switch, Pokemon Legend Arceus

Numri i produktit: RMU-200000634
Disponueshmëria

Nuk ka stok

Transporti:

FALAS

Brendi Nintendo

51 00

Përfshinë TVSH 18%

58,00 €
Ju kurseni: 7,00 €

12 %

Nuk është më në dispozicion

payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

Eksploroni një shkretëtirë të madhe të pazbutur ku presin zbulime të reja në Pokémon Legends: Arceus për Nintendo Switch. Anketoni, kapni dhe hulumtoni Pokemonin e egër në këtë RPG me veprim të gjerë, të vendosur në një epokë të shkuar prej kohësh, kur ishte e rrallë që njerëzit dhe Pokemon të jetonin në harmoni të ngushtë.


Aventura juaj zhvillohet në madhështinë e gjerë natyrore të rajonit Hisui, ku keni për detyrë të hulumtoni Pokemon për të ndihmuar në ndërtimin e Pokédex-it të parë të rajonit.


Kjo tokë që do të njihet si Sinnoh në karakteristikat Pokémon Brilliant Diamond dhe Pokémon Shining Pearl mrekulli natyrore, pamje mahnitëse dhe është e mbushur me Pokemon të egër – të rinj dhe të njohur! Le të takojmë disa nga Pokemonët që i quajnë Hisui-t shtëpi.


Thuhet se Arceus enigmatik mban çelësin për zgjidhjen e fenomenit të çuditshëm që prek disa Pokemon në këtë rajon. Si mund të lidhet ky Pokémon mitik me udhëtimin tuaj?


Ekipi i Ekspeditës Galaxy përbëhet nga njerëz nga të gjitha sferat e jetës që kanë udhëtuar në Hisui për të studiuar këtë rajon misterioz. Si rekruti më i ri në Korpusin e Anketimit të Ekipit Galaxy, detyra juaj është të udhëtoni larg e gjerë, duke takuar speciet e Pokemonit nga çdo cep i rajonit të Hisuit.


Për të ndihmuar kërkimin tuaj, ju do të zgjidhni një nga këta Pokémon si partner për t'ju shoqëruar në ekskursione.


Kur ju telefonon detyra, nisuni nga Jubilife Village, baza kryesore e operacioneve të Ekipit Galaxy, dhe dilni në një nga biomet e Hisuit për të filluar anketimin tuaj.


Nga pyjet e harlisur deri te malet me borë, të fshehur në bar të gjatë, këneta të thella dhe lart në pemë, Pokemonët e egër jetojnë të lirë në të gjithë Hisui.


Ata janë ka të ngjarë të vëreni studiues që enden nëpër habitatet e tyre - disa mund t'ju përshëndesin me kënaqësi, ndërsa të tjerët mund të tremben lehtësisht ose t'ju sulmojnë në shikim! Provoni të vëzhgoni Pokemon nga një distancë e sigurt për të kuptuar më mirë sjelljet e tyre dhe për të përcaktuar qasjen më të mirë.


Ngjitu në objektivin tuaj ngadalë, strukeni në bar të gjatë për të qëndruar pa u dalluar dhe, kur ju vjen mundësia, synoni me kujdes dhe hidhni topin tuaj Poké drejt tij. Nëse Pokemon nuk del menjëherë, atëherë punë e mirë – e keni kapur!


Megjithatë, kjo punë ka më shumë sesa thjesht kapja e Pokemonit. Plotësoni çdo hyrje në Pokédex duke përfunduar një sërë detyrash kërkimore që do të rrisin gradën tuaj, duke ju lejuar të eksploroni më shumë në rajonin Hisui.


Nëse hasni një Pokemon që po bën një luftë, hidhni një Poké Ball që përmban një nga Pokemonët tuaj në përleshje për të nisur një betejë.


Ndërsa jeni të përfshirë në luftime, numri i veprimeve dhe në çfarë rendi mund t'i kryeni varet nga faktorë të ndryshëm, siç janë statistikat e Pokemonit tuaj . Me shanset, kaloni midis dy stileve unike të sulmeve të Pokemonit – Stili i shkathët dhe Stili i fortë.


Përdorni këto stile të ndryshme në mënyrë strategjike për të fituar dorën e sipërme në betejë. Taktika të tilla do të jenë veçanërisht të dobishme nëse doni të provoni vlerën tuaj kundër gardianëve që mbrojnë Pokemonin më të shenjtë të rajonit.


Puna e anketimit nuk është tamam një shëtitje në park! Vizitoni një nga kampet bazë të vendosura rreth Hisuit për t'ju dhënë juve – dhe Pokemonit tuaj – pak pushim pas një kërkimi të gjatë dite. Këto poste kanë gjithashtu tavolina pune ku mund të krijoni sende të dobishme si topa poke dhe bomba tymi nga materialet e mbledhura ndërsa jeni në fushë.


Jepuni atyre këmbëve të lodhura një pushim nga ecja nëpër natyrë dhe thirrni Pokemon të veçantë që do t'ju lejojë t'i hipni ato: përshkoni me shpejtësi peizazhe gjithëpërfshirëse, kaloni me lehtësi trupa të mëdhenj ujorë ose fluturoni nëpër qiell duke shijuar pamjen!


Fisnikët e fuqishëm të Pokemonit të rajonit Hisui njihen si zotër dhe zonjat. I nderuar normalisht, një fenomen i çuditshëm tani i bën ata të fluturojnë në një furi, duke u bërë jashtëzakonisht e vështirë për t'u frenuar! Si një anëtar i Trupave të Anketimit, do t'ju kërkohet të mbytni këta fisnikë të tërbuar.


Jini gjithashtu në vëzhgim për alfat që enden! Këta Pokemon të tërbuar me sy të kuq të ndezur do të ndjekin dhe sulmojnë studiuesit pa hezitim. Nëse jeni dalluar nga një alfa, përgatituni të vraponi ose sfidoni ata në një betejë Pokemon!

Detajet
Thellësia: 11 mm


Produkte të ngjashme