Blej tani

status:

Televizor Sony, 55", 4K, FW-55BZ40H/1, US

Numri i produktit: RMU-200000407
Disponueshmëria

Nuk ka stok

Transporti:

FALAS

Brendi SONY

1,222 86

Përfshinë TVSH 18%

Nuk është më në dispozicion

payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

Paraqisni një imazh më të mirë për biznesin tuaj


I optimizuar për përdorim profesional, BRAVIA FW-55BZ40H e hollë dhe me efikasitet energjie kombinon cilësinë e ndritshme të imazhit 4K HDR me funksionimin e lehtë, rrjetin fleksibël/ kontroll dhe opsione të gjera integrimi. Çdo Ekran Professional BRAVIA 4K përfiton plotësisht nga teknologjitë më të fundit të televizionit të konsumit për të siguruar imazhe të gjalla, me shkëlqim të lartë 4K HDR që shtojnë ndikim në të gjithë përmbajtjen tuaj. Fotot e bukura balancohen nga Acoustic Multi-Audio për tingull të qartë dhe zhytës. BRAVIA FW-55BZ40H është projektuar për funksionim të besueshëm 24/7 në një gamë të gjerë aplikacionesh B2B. Terminalet e montuar anash lejojnë akses të lehtë për lidhjet me kabllo. Dizajni minimal elegant i ekranit është përmirësuar më tej për përdorim profesional me një kornizë alumini me katër anë dhe pjesën e pasme të plotë mbrojtëse. Modaliteti Pro lejon personalizimin e shpejtë dhe të lehtë për t'iu përshtatur mjediseve të ndryshme, duke përfshirë bashkëpunim, edukimin dhe mikpritje, ndërsa Cilësimi me një hap optimizon cilësimet e ekranit për sinjalistikën dhe dhomat e konferencave me prekjen e një butoni të vetëm. Një platformë e fuqishme SoC me shpejtësi të përmirësuara përpunimi lejon që aplikacionet dhe animacioni të funksionojnë pa probleme dhe me efikasitet së bashku me një ndërfaqe përdoruesi pa stres për funksionim të lehtë. Krijimi i sinjalistikës dixhitale tërheqëse është i thjeshtë, duke përzier dhe shfaqur skedarë mediash dhe përmbajtje në internet pa pasur nevojë për pajisje shtesë. Platforma Android e ekranit zgjeron opsionet e kontrollit dhe personalizimit, ndërsa një gamë e gjerë opsionesh API (Application Programming Interface) mundëson kontrollin/monitorimin në distancë dhe integrimin me sistemet e jashtme.


Rezolucioni i imazhit 4K (3840 x 2160 piksel)


4K ofron katër herë më shumë detaje se Full HD, me një rezolucion prej mbi 8 milionë pikselësh duke sjellë qartësi shtesë në ekranin tuaj, edukimin dhe aplikacionet e sinjalistikës dixhitale.


Shkëlqim dhe kontrast shumë i lartë


Paneli me ndriçim të lartë dhe me kontrast të lartë është ideal për paraqitjen e përmbajtjes 4K HDR (High Dinamic Range), duke zbuluar detaje delikate në pikat kryesore të shndritshme dhe zonat e hijes së errët.


Shihni detaje më të imta


4K X-Reality PRO përmirëson fotografitë më afër cilësisë së vërtetë 4K. Imazhet mprehen dhe rafinohen në kohë reale, duke zbuluar detaje shtesë nga burimet e fotografive me rezolucion më të ulët.


Ngjyrë të pasura, natyrale me ekranin TRILUMINOS


Ekrani TRILUMINOS S shfaq ngjyrat nga nje gamë më të gjerë, duke jep një botë me nuanca dhe tone më të gjalla.


Veprim i qetë dhe i rrjedhshëm në ekran


X-Motion Clarity siguron riprodhim më të butë dhe më natyral të imazheve në ekran që lëvizin me shpejtësi.


Konfigurim i shpejtë me "Modalitetin Pro"


Personalizoni dhe ruani cilësimet dhe veçoritë e ekranit, më pas kopjoni me lehtësi në ekrane të shumta nëpërmjet memorjes flash USB.


Cilësimi me një hap


Një kursim kohe në mjedise bashkëpunimi, "One Step Setting" optimizon cilësimet e figurës dhe rrjetit për t'iu përshtatur dhomave të mbledhjeve dhe aplikacioneve të sinjalistikës me prekjen e një butoni të vetëm.


Krijoni me lehtësi sinjalistikën dixhitale

Mbështetja e integruar për HTML5 e bën të lehtë prodhimin bindës sinjalistika dixhitale. Kombinoni grafikë, tekst, video dhe përmbajtje të drejtpërdrejtë të web për të krijuar sinjalistikë tërheqëse në pak minuta pa pajisje shtesë ose trajnime speciale.


Operacion i besueshëm 24/7


BRAVIA është projektuar për funksionim të besueshëm gjatë gjithë orarit në mjediset më të kërkuara të bashkëpunimeve dhe prezantimeve AV.


Cast përmbajtje me Apple AirPlay2


Me Apple AirPlay2 është e lehtë të transmetosh video dhe zë në BRAVIA direkt nga një iPhone, iPad ose Mac.


Google Chromecast i integruar


Cast video dhe aplikacione nga një pajisje celulare direkt në BRAVIA me Google Chromecast. Thjesht trokitni lehtë mbi butonin Cast në ekranin e pajisjes tuaj Android ose iOS dhe shijoni menjëherë në BRAVIA me madhësi super.


Telekomanda e gjithanshme


Kontrollo BRAVIA nga distanca – duke përfshirë ndezjen/fikjen, zgjedhjen dhe rregullimin e volumit të sinjalit të hyrjes – përmes IP-së nëpërmjet RJ45 nëpërmjet API-së në internet ose nëpërmjet RS-232C.


Lidhja kur ju nevojitet më shumë


FW-55BZ40H mbështet Wi-Fi 5 GHz dhe 2.4 GHz, si dhe Bluetooth 4.2.


Montim dhe instalim fleksibël


Ekrani ofron opsione montimi fleksibël (vertikale, me anim dhe tavolinë), me montim të standardit VESA për integrim të lehtë në një gamë të gjerë mjedisesh.

Detajet
Frekuenca: 50 Hz,60 Hz
Lloji i HD-së: 4K Ultra HD
Madhësia e ekranit: 55"
Ngjyra: E zezë
Rezolucioni (piksel): 3840 x 2160
Teknologjia e ekranit: LCD
Wi-Fi: Po


Produkte të ngjashme