Blej tani

status:

Televizor Samsung, QN85B, Neo QLED, 55" (2022)

Numri i produktit: RMU-200000110
Disponueshmëria

Nuk ka stok

Transporti:

FALAS

Brendi

825 00

Përfshinë TVSH 18%

947,00 €
Ju kurseni: 122,00 €

13 %

Nuk është më në dispozicion

payment1 payment2 payment3 payment4 payment5 payment7

Mundësia me këste Raiffeisen ose NLB

Keni pyetje rreth produktit?

Informacioni i produktit

Teknologjia e Matricës Kuantike

Kjo teknologji që ndryshon lojën funksionon me saktësi intensive për të kontrolluar LED-të Quantum Mini ultra të shkëlqyera dhe super të mprehta të Samsung. Ai funksionon së bashku me procesorin e shkëlqyer me AI për të ofruar kontrast epik - për shikimin tonë më të mprehtë 4K deri më tani. Me drita të qarta dhe të zeza të pabesueshme - fotografia është kaq intensive sa do t'ju lërë frymën.


Një shikim i televizorit 4K me AI

Samsung Neo Quantum Processor 4K

Duke përdorur algoritmet e mësimit të thellë, ky procesor është në gjendje të rregullojë figurën në kohë reale, skenë për skenë dhe të krijojë thellësi tredimensionale. Nga lajmet e natës tek ai film klasik, ai rregullon automatikisht ndriçimin, përforcon kontrastin, përmirëson objektet dhe rrit rezolucionin e gjithçkaje që po shikoni në 4K.


Përvoja përfundimtare e tingullit rrethues 3D. Mundësuar nga Dolby Atmos

Super Surround Sound i mundësuar nga Dolby Atmos®

Tingulli rrethues më i mirë në klasë e çon përvojën tuaj audio në një nivel krejtësisht të ri zhytjeje. I mbushur me gjashtë altoparlantë me shumë drejtime dhe, për herë të parë, mbështet teknologjinë Dolby Atmos – duke ju sjellë përvojën përfundimtare, kinematografike të tingullit rrethues. E çiftuar me Tingullin e Gjurmimit të Objekteve, pavarësisht se çfarë shikoni, do të merrni audio 3D emocionuese që lëviz me veprimin në ekran.


Një dizajn elegant TV, nga të gjitha anët

Dizajn elegant

Përsosni pamjen minimaliste me një televizor super të hollë dhe ultra elegant. Nga mesi i divanit deri te kolltuku në qoshe, televizori juaj Neo QLED është punuar me delikatesë për t'u dukur bukur nga çdo kënd.


Lojëra jashtëzakonisht e qetë 4K, gati për konsolën tuaj të gjeneratës së ardhshme

Motion Xcelerator Turbo Plus

Përjetoni lojëra jashtëzakonisht të buta, të shpejta rrufe, zhytëse 4K. Televizori juaj QN85B Neo QLED dhe HDMI 2.1* funksionojnë në një sinergji të përsosur me konzolat e gjeneratës tjetër për të ofruar shpejtësi të rifreskimit ultra të lartë të televizorit 120 Hz dhe vonesë jashtëzakonisht të ulët të hyrjes. Ai eliminon turbullimin midis imazheve me ritëm të shpejtë, kështu që ju do të përjetoni lojëra jashtëzakonisht të lëmuara, të shpejta rrufe, të nivelit tjetër, zhytës 4K.


Fotografi mahnitëse 4K me mbi një miliardë ngjyra, e kalibruar me SmartThings.

100% volum ngjyrash me pika kuantike

Bëni gjithçka që shikoni vërtet spektakolare. Teknologjia e ekranit Quantum Dot, ndryshe nga të tjerat, është në gjendje të transformojë dritën në ngjyrë që të lë pa frymë që do të duket e pabesueshme për vitet në vijim. E garantuar në ekranin tuaj për një dekadë të tërë***. Me mbi një miliardë ngjyra kinematografike të kalibruara me aplikacionin Samsung SmartThings**, gjithçka që shikoni jepet në jetë si kurrë më parë.


Shihni të gjitha menjëherë, në ekranin e madh

Pamje e shumëfishtë

Mos humbisni asnjë moment tjetër. Me Multi View, ju mund të luani përmbajtjen tuaj celular krahas programit televiziv, të gjitha menjëherë, në të njëjtin ekran. Thjesht hidhni telefonin tuaj në televizor me pasqyrimin e ekranit për të ndarë ekranin e madh të televizorit *. I dobishëm nëse doni të mbani një sy në rezultatin e futbollit ndërsa shikoni një film.


Asistentë të shumëfishtë zanor

Bixby, Alexa, Google Assistant - të gjitha janë të integruara në televizorin tuaj inteligjent Samsung. Kontrolloni televizorin tuaj duke përdorur asistentin tuaj të preferuar të zërit dhe zbuloni të gjitha gjërat e dobishme që mund të bëni. Kërkojini të ndryshojë volumin, të gjejë atë serinë e re, të shfaqë fotot nga pushimet tuaja ose të kontrollojë pajisjet tuaja të lidhura në shtëpinë tuaj inteligjente. Mundësitë janë të pafundme - gjithçka që duhet të bëni është të pyesni.

Bixby, Alexa, Google Assistant - të gjitha janë të integruara në televizorin tuaj inteligjent Samsung. Kontrolloni televizorin tuaj duke përdorur asistentin tuaj të preferuar të zërit dhe zbuloni të gjitha gjërat e dobishme që mund të bëni. Kërkojini të ndryshojë volumin, të gjejë atë serinë e re, të shfaqë fotot nga pushimet tuaja ose të kontrollojë pajisjet tuaja të lidhura në shtëpinë tuaj inteligjente. Mundësitë janë të pafundme - gjithçka që duhet të bëni është të pyesni.


Kontrolloni shtëpinë tuaj inteligjente nga televizori juaj

Living Living (me SmartThings të integruara)

Kontrolloni të gjitha pajisjet në sistemin tuaj të lidhur të shtëpisë inteligjente përmes televizorit inteligjent Samsung me SmartThings të integruar. Ju mund të monitoroni kamerat e shtëpisë ose të shihni se kush është në derë nga komoditeti i divanit tuaj. Do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë, më të sigurt dhe më të lidhur. Më në fund, jetesa e zgjuar - e thjeshtë.

Detajet
Fikja automatike: Po
Forma e ekranit: E sheshtë
Frekuenca: 50 Hz,60 Hz
Lloji i HD-së: 4K Ultra HD
Madhësia e ekranit: 55"
Ngjyra: Argjend
Rezolucioni (piksel): 3840 x 2160
Sistemi operativ: Tizen
Smart TV: Po
Versioni i Bluetooth-it: 5.2
Wi-Fi: Jo,Po


Produkte të ngjashme